+421 905 231 045     kuth@mediderma.sk

Kategórie
Skip Navigation Links > Realizácie > Služby > Hydroizolácie plochých striech

Hydroizolácie plochých striech

Ploché strechy sa v poslednom období stávajú náhradou voči šikmým strechám. Plochá strecha má voči šikmej streche nasledovné výhody:

  • Jednoduché riešenie tepelnej izolácie.
  • Odpadajú problémy s využitím neplnohodnotných podkrovných priestorov.
  • Možnosť využitia strechy ako terasy, záhrady alebo iného voľnočasového obytného priestoru.
  • Jednoduchá lokálna oprava alebo výmena.
  • Úspora z rozsahu – čim väčšia strecha, tým lacnejšia.
  • Dlhšia životnosť ako šikmá strecha.

Ploché strechy sú výhodnou alternatívou šikmých striech. Ich pôvod a výhody spočívajú vo funkcionalistickej architektúre, ktorá sa začala objavovať aj u nás s masívnym rozvojom panelových domov. Vďaka technickému rozvoju v posledných rokoch máme k dispozícií široký sortiment kvalitných izolačných materiálov, vďaka ktorým spolu s kvalitne prevedenou prácou Vám vieme zabezpečiť dlhodobú a bezproblémovú hydroizoláciu Vašej strechy.

EPDM MEMBRÁNY

EPDM MEMBRÁNY
Najkvalitnejší materiál sú Firestone EPDM membrány, ktorých životnosť presahuje 50 rokov. Svojimi vlastnosťami však v našich zemepisných šírkach presahuje životnosť až 80 rokov. Ponúkajú unikátnu kombináciu vlastností a výhod, ktoré už boli vyskúšané na strechách na celom svete.

Rýchla a ľahká inštalácia

Firestone RubberGard® sa používa vo forme plachiet až do šírky 15m a dĺžky 60m, čo umožňuje obmedziť počet spojov a znížiť inštalačný čas.


Vynikajúca trvanlivosť a odolnosť voči poveternostným podmienkam

Vďaka svojmu zloženiu, zvlášť sadziam a polymérom EPDM má Firestone EPDM výraznú rezistenciu na ozón, UV žiarenie a v konečnom dôsledku na starnutie.EPDM MEMBRÁNY
Vysoká ohybnosť a rozťažnosť

EPDM fólia zostáva ohybná a odoláva teplotám od -45°C do 130°C. Jej rozťažnosť je viac ako 300 %, a tým sa prispôsobuje pohybom objektu a zmenám teploty.


Nízke náklady na údržbu

Fólia nevyžaduje po dobu životnosti žiadnu údržbu. Táto vlastnosť spolu s prirodzenou trvanlivosťou a konkurencieschopnými inštalačnými nákladmi strešného systému tvoria vynikajúce hodnoty nákladov na rok životnosti.
EPDM MEMBRÁNY
Priateľská k životnému prostrediu

EPDM je inertný materiál s neškodným vplyvom na životné prostredie už počas výroby, ako aj pri používaní.


Firestone RubberGard® EPDM strešný systém ponúka množstvo inštalačných možností vrátane balastovanej inštalácie membrány EPDM ako podkladového systému so štrkom alebo dlažbou, membrány EPDM plnoplošne lepenej na podklad, a membrány EPDM mechanicky kotvenej pomocou rôznych upevňovacích systémov.


Referencie EPDM

 

TPO FÓLIE

TPO FÓLIE TPO fólia je modernou alternatívou voči PVC fólii, ktorá postupne tento materiál nahradzuje. Strešný systém UltraPly TPO ponúka jedinečnú kombináciu vlastností a výhod, ktoré sa potvrdili na strechách po celom svete.

Jednoduché použitie

Firestone Ultraply® TPO je dostupná v pásoch širokých do 3,05 m, čo umožňuje rýchlu a ekonomickú inštaláciu. S hmotnosťou 1,13kg/m2 predstavuje ľahkú membránu pre novostavby a rekonštrukcie.


Spájanie horúcim vzduchom

Rýchlu a ekonomickú inštaláciu systému Firestone Ultraply® TPO umožňuje zváranie horúcim vzduchom pri zaistení konštantnej kvality a pevnosti spoja. Teplom zvarené spoje vytvárajú rovnomerné spojenie vrchnej a spodnej strany membrány. Týmto systémom spájania systém umožňuje celoročnú inštaláciu pri rôznych poveternostných podmienkach, dokonca aj pri mínusových teplotách.


TPO FÓLIE Vynikajúca odolnosť a trvanlivosť

Firestone Ultraply® TPO neobsahuje žiadne plastifikátory, hologenidové zlúčeniny či chlodridy. Má vynikajúcu odolnosť proti UV žiareniu a ozónu. Navyše má vysokú odolnosť voči rastu rias, plesní a pôdnych mikroorganizmov, rovnako ako aj odolnosť voči chemikáliám pôsobiacim na strechy.


Ekologicky neškodné

Svetlý povrch TPO odráža žiarenie skôr, ako môže byť pohltené a premenené na tepelnú energiu, čím sa zlepšuje energetická efektivita budovy. Spájanie pásov horúcim vzduchom nemá negatívny vplyv na životné prostredie.


Referencie TPO

 

PVC FÓLIE

PVC FÓLIEPri izolácii ľahkých striech v priemysle a pri halovej výstavbe je potrebné splniť jednoduché až stredné požiadavky, preto Bauder ponúka mnohoraké systémové riešenia na báze PVC fólií. Jednovrstvová izolácia pomocou Bauder THERMOPLAN spĺňa všetky súčasné štandardné požiadavky a umožňuje bezpečné využitie fólií pri novostavbách, ale aj pri rekonštrukciách.

Izolačné fólie BauderTHERMOPLAN

Robustné PVC strešné fólie sú používané ako jednovrstvové fólie, v spojoch sa spájajú za studena špeciálnymi prípravkami. Zabezpečenie proti vetru je rýchlo a spoľahlivo riešené pomocou mechanického kotvenia. Oddeľujúca vrstva - použitie ochrannej geotextílie. Pri montáži PVC fólie na niektoré izolačné materiály (napr.EPS) je nutné použiť ochrannú a oddeľujúcu vrstvu.

PVC fólia je tradičný materiál ktorý je izolačne využívaný na veľké haly, hypermarkety a podobné menej náročné stavby.

 

PVC FÓLIEPVC FÓLIEPVC FÓLIEReferencie PVC fólie

ASFALTOVÉ PÁSY

ASFALTOVÉ PÁSYAsfaltové pásy sú v našom regióne veľmi rozšírenou strešnou krytinou. Väčšina ľudí ich pozná pod tradičným názvom IPA, alebo "térpapier". Výroba asfaltových pásov sa však stáva čím ďalej sofistikovanejšou a s tým sa otvárajú nové a nové možnosti pri ich využití. Dnes sa asfaltové pásy využívajú od parozábran, cez samolepiace asfaltové pásy až po vrchnú hydroizoláciu a pri správnej aplikácii môže naozaj mať strecha z asfaltových pásov požadovanú životnosť. Mnohým zákazníkom sa stáva, že použijú nesprávny asfaltový pás, na čo si treba dávať pozor:

 

ASFALTOVÉ PÁSYASFALTOVÉ PÁSYASFALTOVÉ PÁSYReferencie asfaltové pásy

Asfaltové pásy rozdelujeme na nasledovné podľa spôsobu využitia:

  • Vrchné asfaltové pásy - hydroizolačná krytina
  • Samolepiace asfaltové pásy – podkladná vrstva pod vrchná asfaltový pás pri zateplení
  • Spodný asfaltový pás – hydroizolačná vrstva bez priameho styku bez priameho styku s UV žiarením
  • Parozábrana – asfaltový pás s hliníkovou vložkou odolný voči prieniku pár

Newsletter

Sledujte nás na

Mobilná verzia

Mám záujem o *
Veľkosť projektu:
Mesto:
Detailné informácie:
Meno a priezvisko: *
E-mail: *
Telefónne číslo: *
Súhlasím so spracovaním osobných údajov podľa zákona NR SR č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov pre účely portálu turtle.sk na dobu neurčitú.

Všetky práva vyhradené © 2018 - 2022 MEDIDERMA spol. s r. o. / Developed by MrCode.NET

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x