0
Založené
0
Spokojných zákazníkov
0 milióny
m2
0 +
Rokov skúseností

Hydroizolácie plochých striech

BORY HOME
Ploché strechy sa v poslednom období stávajú náhradou voči šikmým strechám. Plochá strecha má voči šikmej streche nasledovné výhody:
  • Jednoduché riešenie tepelnej izolácie.
  • Odpadajú problémy s využitím neplnohodnotných podkrovných priestorov.
  • Možnosť využitia strechy ako terasy, záhrady alebo iného voľnočasového obytného priestoru.
  • Jednoduchá lokálna oprava alebo výmena.
  • Úspora z rozsahu – čim väčšia strecha, tým lacnejšia.
  • Dlhšia životnosť ako šikmá strecha.
Ploché strechy sú výhodnou alternatívou šikmých striech. Ich pôvod a výhody spočívajú vo funkcionalistickej architektúre, ktorá sa začala objavovať aj u nás s masívnym rozvojom panelových domov. Vďaka technickému rozvoju v posledných rokoch máme k dispozícií široký sortiment kvalitných izolačných materiálov, vďaka ktorým spolu s kvalitne prevedenou prácou Vám vieme zabezpečiť dlhodobú a bezproblémovú hydroizoláciu Vašej strechy. Realizujeme ploché strechy z nasledovných  hydroizolačných krytín: –          EPDM  a POCB membrány –          TPO a FPO fólie –          PVC fólie –          Asfaltové pásy

EPDM MEMBRÁNY

Najkvalitnejší materiál sú Firestone EPDM membrány, ktorých životnosť presahuje 50 rokov. Svojimi vlastnosťami však v našich zemepisných šírkach presahuje životnosť až 80 rokov. Ponúkajú unikátnu kombináciu vlastností a výhod, ktoré už boli vyskúšané na strechách na celom svete. 

Rýchla a ľahká inštalácia

Firestone RubberGard® sa používa vo forme plachiet až do šírky 15m a dĺžky 60m, čo umožňuje obmedziť počet spojov a znížiť inštalačný čas.

Vynikajúca trvanlivosť a odolnosť voči poveternostným podmienkam

Vďaka svojmu zloženiu, zvlášť sadziam a polymérom EPDM má Firestone EPDM výraznú rezistenciu na ozón, UV žiarenie a v konečnom dôsledku na starnutie.

Vysoká ohybnosť a rozťažnosť

EPDM fólia zostáva ohybná a odoláva teplotám od -45°C do 130°C. Jej rozťažnosť je viac ako 300 %, a tým sa

 prispôsobuje pohybom objektu a zmenám teploty.

Nízke náklady na údržbu

Fólia nevyžaduje po dobu životnosti žiadnu údržbu. Táto vlastnosť spolu s prirodzenou trvanlivosťou a konkurencieschopnými inštalačnými nákladmi strešného systému tvoria vynikajúce hodnoty nákladov na rok životnosti.

Priateľská k životnému prostrediu

EPDM je inertný materiál s neškodným vplyvom na životné prostredie už počas výroby, ako aj pri používaní. Firestone RubberGard® EPDM strešný systém ponúka množstvo inštalačných možností vrátane balastovanej inštalácie membrány EPDM ako podkladového systému so štrkom alebo dlažbou, membrány EPDM plnoplošne lepenej na podklad, a membrány EPDM mechanicky kotvenej pomocou rôznych upevňovacích systémov.

TPO FÓLIE

TPO fólia je modernou alternatívou voči PVC fólii, ktorá postupne tento materiál nahradzuje. Strešný systém UltraPly TPO ponúka jedinečnú kombináciu vlastností a výhod, ktoré sa potvrdili na strechách po celom svete. 

Jednoduché použitie

Firestone Ultraply® TPO je dostupná v pásoch širokých do 3,05 m, čo umožňuje rýchlu a ekonomickú inštaláciu. S hmotnosťou 1,13kg/m2 predstavuje ľahkú membránu pre novostavby a rekonštrukcie.

Spájanie horúcim vzduchom

Rýchlu a ekonomickú inštaláciu systému Firestone Ultraply® TPO umožňuje zváranie horúcim vzduchom pri zaistení konštantnej kvality a pevnosti spoja. Teplom zvarené spoje vytvárajú rovnomerné spojenie vrchnej a spodnej strany membrány. Týmto systémom spájania systém umožňuje celoročnú inštaláciu pri rôznych poveternostných podmienkach, dokonca aj pri mínusových teplotách.

Vynikajúca odolnosť a trvanlivosť

Firestone Ultraply® TPO neobsahuje žiadne plastifikátory, hologenidové zlúčeniny či chlodridy. Má vynikajúcu odolnosť proti UV žiareniu a ozónu. Navyše má vysokú odolnosť voči rastu rias, plesní a pôdnych mikroorganizmov, rovnako ako aj odolnosť voči chemikáliám pôsobiacim na strechy.

Ekologicky neškodné

Svetlý povrch TPO odráža žiarenie skôr, ako môže byť pohltené a premenené na tepelnú energiu, čím sa zlepšuje energetická efektivita budovy. Spájanie pásov horúcim vzduchom nemá negatívny vplyv na životné prostredie.

PVC FÓLIE

Pri izolácii ľahkých striech v priemysle a pri halovej výstavbe je potrebné splniť jednoduché až stredné požiadavky, preto Bauder ponúka mnohoraké systémové riešenia na báze PVC fólií. Jednovrstvová izolácia pomocou Bauder THERMOPLAN spĺňa všetky súčasné štandardné požiadavky a umožňuje bezpečné využitie fólií pri novostavbách, ale aj pri rekonštrukciách.

Izolačné fólie BauderTHERMOPLAN

Robustné PVC strešné fólie sú používané ako jednovrstvové fólie, v spojoch sa spájajú za studena špeciálnymi prípravkami. Zabezpečenie proti vetru je rýchlo a spoľahlivo riešené pomocou mechanického kotvenia. Oddeľujúca vrstva – použitie ochrannej geotextílie. Pri montáži PVC fólie na niektoré izolačné materiály (napr.EPS) je nutné použiť ochrannú a oddeľujúcu vrstvu.

PVC fólia je tradičný materiál ktorý je izolačne využívaný na veľké haly, hypermarkety a podobné menej náročné stavby.

ASFALTOVÉ PÁSY

Asfaltové pásy sú v našom regióne veľmi rozšírenou strešnou krytinou. Väčšina ľudí ich pozná pod tradičným názvom IPA, alebo “térpapier”. Výroba asfaltových pásov sa však stáva čím ďalej sofistikovanejšou a s tým sa otvárajú nové a nové možnosti pri ich využití. Dnes sa asfaltové pásy využívajú od parozábran, cez samolepiace asfaltové pásy až po vrchnú hydroizoláciu a pri správnej aplikácii môže naozaj mať strecha z asfaltových pásov požadovanú životnosť. Mnohým zákazníkom sa stáva, že použijú nesprávny asfaltový pás, na čo si treba dávať pozor:

Asfaltové pásy rozdelujeme na nasledovné podľa spôsobu využitia:

  • Vrchné asfaltové pásy – hydroizolačná krytina
  • Samolepiace asfaltové pásy – podkladná vrstva pod vrchná asfaltový pás pri zateplení
  • Spodný asfaltový pás – hydroizolačná vrstva bez priameho styku bez priameho styku s UV žiarením
  • Parozábrana – asfaltový pás s hliníkovou vložkou odolný voči prieniku pár
PVC fólie

SLUŽBY

Tepelná izolácia

Odborné zateplenie plochej strechy s použitím kvalitného materiálu a technologicky overených postupov výrazne zlepšuje životný komfort. V prvom rade eliminuje vytváranie teplotných rozdielov v miestnostiach a tvorbu nežiaducich „tepelných mostov“, rovnako rieši problém s korigovaním teplôt počas zimnej a letnej sezóny. Tepelná izolácia pomáha chrániť stavbu celoročne a podľa aktuálnej potreby zabraňuje ochladzovaniu, alebo naopak, prehrievaniu stavby. Tým pádom odpadá starosť od neustáleho upravovania hodnôt klímy a kúrenia.

EPS POLYSTYRÉN

eps polystyren
Momentálne najvyhľadávanejšou zákazníckou voľbou na našom trhu je expandovaný polystyrén (EPS), ktorý v sebe spája viacero výhod. EPS má vynikajúcu tepelnoizolačnú schopnosť a nízku nasiakavosť. To prispieva k udržaniu jeho tepelných a mechanických vlastností. Zároveň má nízku hmotnosť, čo minimalizuje záťaž na strešnú konštrukciu. Vysoká pevnosť v tlaku a v ťahu vedie k posilnenej odolnosti proti silnému vetru, čo je obzvlášť dôležitá informácia, keďže ploché strechy vyžadujú extra ochranu pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Praktickosť EPS sa ukazuje aj pri samotnej montáži. Dosky expandovaného polystyrénu sa veľmi jednoducho kladú a pri zachovaní správneho montážneho postupu poslúžia takmer 50 rokov. EPS je cenovo dostupný a patrí k tým jednorazovým investíciám, ktorých vstupné náklady bohato vykompenzuje dlhodobé šetrenie energií.

PIR DOSKY

PIR dosky
Izolácie vyrobené z tvrdej polyuretánovej peny, dnes vyrábané pod označením PIR, sú izolácie s najvyšším tepelným odporom pri minimálnej hrúbke. PIR pena sa vyrába ako izolačné dosky, ktoré bývajú na povrchu obojstranne upravené. Spĺňajú normy na zateplenie už pri nižších hrúbkach a medzi najzásadnejšie výhody patria : – zvýšená odolnosť proti ohňu – lepšie tepelno-izolačné vlastnosti – vyššia stabilita rozmerov – vyššiu pevnosť v tlaku

Potrebujete poradiť ?

+421 905 231 045

mediderma@mediderma.sk