0
Založené
0
Spokojných zákazníkov
0 milióny
m2
0 +
Rokov skúseností

PRÍSLUŠENSTVO K SYSTÉMU

Pre možnosť použitia na rôznych typoch striech vyvinula firma Firestone kompletný sortiment materiálov a príslušenstva. To umožňuje vlastníkom budov a projektantom príležitosť získať komponenty kompletného strešného systému z jedného zdroja: Firestone Building Products.

Detailový pás

Firestone Form Flash – je samovulkanizujúci pás z EPDM, používaný pre utesnenie detailov na streche ako sú rohy, prestupy potrubia, svetlíky a ďalšie. Produkt sa dodáva v rôznych šírkach pre najrôznejšiu škálu použitia.

Lepidlá, tmely, čistidlá a nátery

Firestone Splice Adhesive – (lepidlo na spoje) je butylové lepidlo pre lepenie EPDM na nesavé podklady a kov (napr. žľaby).

Firestone Bonding Adhesive – (lepidlo na plochy) je neoprénové lepidlo pre lepenie EPDM a FormFlash na drevo, murivo iné savé podklady (nie EPDM).

 

Firestone Water Based Bonding Adhesive – (lepidlo na plochy na vodnej báze) je latexové lepidlo pre lepenie EPDM na drevo. Môže byť použité na kov, murivo a iné vhodné podklady (nie EPDM).

Firestone Lap Sealant – (tmel na spoje) je tmel používaný pre tmelenie a mechanickú ochranu vonkajšej strany všetkých lepených spojov a tam, kde je to predpísané technickými návodmi Firestone.

Firestone Water Block Sealant – (tmel proti vode) je butylový tmel pre lepenie miest, ktoré budú stláčané, t.j. pod strešné vtoky, ukončovacie profily a pod.

Firestone Pourable Sealer – (zalievací tmel) je dvojzložkový polyuretánový tmel používaný pre vyplňovanie a utesňovanie tenkých prestupov strechy.

Firestone Splice Wash – (čistidlo na spoje) je rýchlo odpariteľné rozpúšťadlo, ktoré sa používa na čistenie znečistenej EPDM membrány pred nanesením QuickPrime Plus.

 

Firestone AcryliTop Coating – (náter na EPDM) je akrylátový náter pre zvýšenie estetiky strešného plášťa z EPDM membrán.

Kotvenie

Firestone Coiled Metal Batten Strip – (kovový kotviaci pás vo zvitku) je 25mm široký, 67m dlhý, 76mm osovo dierovaný pás z pozinkovanej ocele pre kotvenie plachiet EPDM. Dodáva sa tiež ako pás dĺžky 3,05m.

 

Firestone Termination Bar – (ukončovací pás) je hliníkový profil, ktorý sa používa na ukončenie a utesnenie membrány na zvislej ploche (atika, parapet a pod.).

 

Firestone Fasteners – (vruty) rôzne druhy k mechanickému kotveniu kotviacich pásov, ukončovacích pásov a tepelnej izolácie k podkladu.

 

Firestone V-Plates – (kotviace podložky) sú podložky z pozinkovaného plechu priemeru 57mm ku kotveniu vystuženého pripevňovacieho pásu.

 

Firestone Insulation Plates – (podložky pre izoláciu) sú určené pre kotvenie tepelnej izolácie k podkladu.

Výrobky QuickSeam®

Firestone 3“ (76 mm) QuickSeam Splice Tape – (páska na spoje) je vyrobená zo zmesí EPDM a butylu. Je to samolepiaca páska určená pre spájanie plachiet Firestone EPDM. Je plne vytvrdená a zaisťuje rovnakú hrúbku lepidla v spoji. Pre systém BIS je k dispozícii páska šírky 6” (152mm).

 

Firestone QuickPrime® Plus – je penetračná zmes s vysokým obsahom sušiny, určená na čistenie a prípravu EPDM membrán v spojoch pred nalepením produktu QuickSeam. QuickPrime sa nanáša špeciálnym náradím QuickScrubber.

 

Firestone QuickSeam® RMA Strip – je pás vystuženej EPDM s nalepenými dvoma páskami do spojov. Používa sa pre kotvenie membrány v strešnom systéme RMA.

 

Firestone QuickSeam® Batten Cover Strip – (prekrývací pás) je používaný pre zakrytie, ochranu a utesnenie kotviacich pásov v strešnom systéme MAS.

 

Firestone 9″ (229 mm) a 12″ (305 mm) QuickSeam® FormFlash – používa sa pre utesnenie vnútorných a vonkajších rohov, prestupov a iných detailov.

 

Firestone QuickSeam® SA Flashing – je 450mm široký pás vulkanizovanej EPDM membrány a nalaminovanou páskou do spojov po celej ploche. Používa sa na lemovanie svetlíkov, utesňovanie vtokov, opravovanie rezov membrány a pod.

 

Firestone 5″ (127 mm) QuickSeam® Flashing – (lemovanie) používa sa na lemovanie ukončovacích profilov a iných detailov.

 

Firestone Universal QuickSeam® Pipe Flashing – je prefabrikovaná pätka na prestupy kruhového prierezu.

 

Firestone QuickSeam® Reinforced Perimeter Fastening Strip – (vystužený pripevňovací pás) sa používa na kotvenie po obvode strechy.

 

Firestone QuickSeam® Walkway Pads – (chodníkové dlaždice) sú používané na ochranu membrány EPDM v miestach s pravidelnou pešou premávkou, servisného chodníka.

Potrebujete poradiť ?

+421 905 231 045

mediderma@mediderma.sk