BORY HOME

SLUŽBY

Hydroizolácia

Ako už napovedá názov, hydroizolácia je uzavretá vrchná strešná vrstva, ktorá bráni prenikaniu vody do skladby strechy a ďalej do vnútorných priestorov stavby. Je to najdôležitejšia časť strechy, a preto je potrebné zvoliť správny typ, ktorý bude Vašu strechu najvhodnejší . Medzi najpoužívanejšie hydroizolácie patria asfaltové pásy, PVC fólie, TPO / FPO fólie a EPDM membrány.

Asfaltové pásy

Asfaltové pásy sú jednými zo základných izolačných stavebných materiálov. V praxi sú na hydroizolačné systémy kladené často vyššie požiadavky, než ktoré požadujú príslušné normy. To viedlo k vývoju vysokokvalitných pásov vyrobených z modifikovaného asfaltu, ktoré sa vyznačujú vlastnosťami vysoko prevyšujúcimi minimálne požiadavky noriem. Vysokokvalitné pásy zaručujú vyššie výkonové vlastnosti ako normalizované štandardné pásy a poskytujú lepšiu úroveň zabezpečenia striech.

Používajú sa vždy, keď je potrebné dosiahnuť vysokú kvalitu, jednoduchú aplikáciu a dlhodobú funkčnosť. Sú zložené z mimoriadne odolných nosných vložiek v kombinácii s vysokokvalitnými krycími vrstvami z modifikovaného asfaltu (elastomérové a/alebo plastomérové zloženie asfaltu) s vysokou tepelnou odolnosťou, pružnosťou za studena a odolnosťou proti starnutiu.

Asfaltové pásy rozdeľujeme na nasledovné podľa spôsobu využitia:Vrchné asfaltové pásy – hydroizolačná krytina

Samolepiace asfaltové pásy – podkladná vrstva pod vrchný asfaltový pás pri zateplení

Spodný asfaltový pás – hydroizolačná vrstva bez priameho styku bez priameho styku s UV žiarením

Parozábrana – asfaltový pás s hliníkovou vložkou odolný voči prieniku pár

PVC FÓLIE

PVC fólie

PVC fólia je najrozšírenejší typ hydroizolačnej fólie na báze PVC vyrábanej z mäkčeného polyvinylchloridu, preto sa tiež niekedy označuje ako mPVC alebo PVC-P. Jedná sa o hydroizolačnú fóliu k vytváraniu najmä jednovrstvových hydroizolácií nielen plochých, ale za určitých podmienok aj šikmých striech. Umelohmotné strešné fólie sú účinným a bezpečným hydroizolačným systémom s dlhou životnosťou.

TPO / FPO FÓLIE

Mediderma.sk

TPO / FPO fólie sú modernou alternatívou voči PVC fóliám, ktoré postupne tento materiál nahradzuje. Tento vysokokvalitný hydroizolačný systém má výnimočné ekologické vlastnosti a skvelé technické parametre. Vďaka vložke zo syntetických vláken majú fólie vysokú pevnosť a optimálnu rozťažnosť. Fólie sú univerzálne použiteľné, môžu byť upevnené mechanickým kotvením, lepením alebo priťažením. Strešné fólie majú špičkovú protipožiarnu odolnosť, sú odolné proti prerastaniu koreňov a mikroorganizmom.

EPDM FÓLIE

epdm folie

EPDM je syntetická kaučuková fólia, ktorej životnosť presahuje 50 rokov. EPDM sa používa vo forme plachiet až do šírky 15 m a dĺžky 30 m, čo umožňuje obmedziť počet spojov a znížiť inštalačný čas. Vďaka svojmu zloženiu, zvlášť sadziam a polymérom EPDM má Firestone EPDM výraznú rezistenciu na ozón, UV žiarenie a v konečnom dôsledku na starnutie. Fólia zostáva ohybná a odoláva teplotám od -45°C do 130°C – jej rozťažnosť je viac ako 300 %, a tým sa prispôsobuje pohybom objektu a zmenám teploty. Fólia nevyžaduje po dobu životnosti žiadnu údržbu. Táto vlastnosť spolu s prirodzenou trvanlivosťou a konkurencieschopnými inštalačnými nákladmi strešného systému tvoria vynikajúce hodnoty nákladov na rok životnosti.

0
Od roku
0
Spokojných zákazníkov
0 milióny
m2
0 +
Rokov skúseností

SLUŽBY

Tepelná izolácia

Odborné zateplenie plochej strechy s použitím kvalitného materiálu a technologicky overených postupov výrazne zlepšuje životný komfort. V prvom rade eliminuje vytváranie teplotných rozdielov v miestnostiach a tvorbu nežiaducich „tepelných mostov“, rovnako rieši problém s korigovaním teplôt počas zimnej a letnej sezóny. Tepelná izolácia pomáha chrániť stavbu celoročne a podľa aktuálnej potreby zabraňuje ochladzovaniu, alebo naopak, prehrievaniu stavby. Tým pádom odpadá starosť od neustáleho upravovania hodnôt klímy a kúrenia.

EPS POLYSTYRÉN

eps polystyren
Momentálne najvyhľadávanejšou zákazníckou voľbou na našom trhu je expandovaný polystyrén (EPS), ktorý v sebe spája viacero výhod. EPS má vynikajúcu tepelnoizolačnú schopnosť a nízku nasiakavosť. To prispieva k udržaniu jeho tepelných a mechanických vlastností. Zároveň má nízku hmotnosť, čo minimalizuje záťaž na strešnú konštrukciu. Vysoká pevnosť v tlaku a v ťahu vedie k posilnenej odolnosti proti silnému vetru, čo je obzvlášť dôležitá informácia, keďže ploché strechy vyžadujú extra ochranu pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Praktickosť EPS sa ukazuje aj pri samotnej montáži. Dosky expandovaného polystyrénu sa veľmi jednoducho kladú a pri zachovaní správneho montážneho postupu poslúžia takmer 50 rokov. EPS je cenovo dostupný a patrí k tým jednorazovým investíciám, ktorých vstupné náklady bohato vykompenzuje dlhodobé šetrenie energií.

PIR DOSKY

PIR dosky
Izolácie vyrobené z tvrdej polyuretánovej peny, dnes vyrábané pod označením PIR, sú izolácie s najvyšším tepelným odporom pri minimálnej hrúbke. PIR pena sa vyrába ako izolačné dosky, ktoré bývajú na povrchu obojstranne upravené. Spĺňajú normy na zateplenie už pri nižších hrúbkach a medzi najzásadnejšie výhody patria : – zvýšená odolnosť proti ohňu – lepšie tepelno-izolačné vlastnosti – vyššia stabilita rozmerov – vyššiu pevnosť v tlaku

Potrebujete poradiť ?

+421 37 651 23 51

mediderma@mediderma.sk