+421 905 231 045     kuth@mediderma.sk

Kategórie
Skip Navigation Links > Pre architektov > EPDM > Príslušenstvo k systému

Príslušenstvo k systému

Pre možnosť použitia na rôznych typoch striech vyvinula firma Firestone kompletný sortiment materiálov a príslušenstva. To umožňuje vlastníkom budov a projektantom príležitosť získať komponenty kompletného strešného systému z jedného zdroja: Firestone Building Products.

Detailový pás

Firestone Form FlashFirestone Form Flash - je samovulkanizujúci pás z EPDM, používaný pre utesnenie detailov na streche ako sú rohy, prestupy potrubia, svetlíky a ďalšie. Produkt sa dodáva v rôznych šírkach pre najrôznejšiu škálu použitia.

Lepidlá, tmely, čistidlá a nátery

Firestone Splice AdhesiveFirestone Splice Adhesive - (lepidlo na spoje) je butylové lepidlo pre lepenie EPDM na nesavé podklady a kov (napr. žľaby).

Firestone Bonding Adhesive - (lepidlo na plochy) je neoprénové lepidlo pre lepenie EPDM a FormFlash na drevo, murivo iné savé podklady (nie EPDM).

Firestone Water Based Bonding Adhesive - (lepidlo na plochy na vodnej báze) je latexové lepidlo pre lepenie EPDM na drevo. Môže byť použité na kov, murivo a iné vhodné podklady (nie EPDM).

Firestone Lap SealantFirestone Lap Sealant - (tmel na spoje) je tmel používaný pre tmelenie a mechanickú ochranu vonkajšej strany všetkých lepených spojov a tam, kde je to predpísané technickými návodmi Firestone.

Firestone Water Block Sealant - (tmel proti vode) je butylový tmel pre lepenie miest, ktoré budú stláčané, t.j. pod strešné vtoky, ukončovacie profily a pod.

Firestone Pourable SealerFirestone Pourable Sealer - (zalievací tmel) je dvojzložkový polyuretánový tmel používaný pre vyplňovanie a utesňovanie tenkých prestupov strechy.

Firestone Splice Wash - (čistidlo na spoje) je rýchlo odpariteľné rozpúšťadlo, ktoré sa používa na čistenie znečistenej EPDM membrány pred nanesením QuickPrime Plus.

Firestone AcryliTop Coating - (náter na EPDM) je akrylátový náter pre zvýšenie estetiky strešného plášťa z EPDM membrán.

Kotvenie

Firestone Coiled Metal Batten Strip - (kovový kotviaci pás vo zvitku) je 25mm široký, 67m dlhý, 76mm osovo dierovaný pás z pozinkovanej ocele pre kotvenie plachiet EPDM. Dodáva sa tiež ako pás dĺžky 3,05m.

Firestone Termination Bar - (ukončovací pás) je hliníkový profil, ktorý sa používa na ukončenie a utesnenie membrány na zvislej ploche (atika, parapet a pod.).

Firestone Fasteners - (vruty) rôzne druhy k mechanickému kotveniu kotviacich pásov, ukončovacích pásov a tepelnej izolácie k podkladu.

Firestone V-Plates - (kotviace podložky) sú podložky z pozinkovaného plechu priemeru 57mm ku kotveniu vystuženého pripevňovacieho pásu.

Firestone Insulation Plates - (podložky pre izoláciu) sú určené pre kotvenie tepelnej izolácie k podkladu.

Výrobky QuickSeam®

Firestone 3“ (76 mm) QuickSeam Splice Tape - (páska na spoje) je vyrobená zo zmesí EPDM a butylu. Je to samolepiaca páska určená pre spájanie plachiet Firestone EPDM. Je plne vytvrdená a zaisťuje rovnakú hrúbku lepidla v spoji. Pre systém BIS je k dispozícii páska šírky 6” (152mm).

Firestone QuickPrime® Plus - je penetračná zmes s vysokým obsahom sušiny, určená na čistenie a prípravu EPDM membrán v spojoch pred nalepením produktu QuickSeam. QuickPrime sa nanáša špeciálnym náradím QuickScrubber.

Firestone QuickSeam® RMA Strip - je pás vystuženej EPDM s nalepenými dvoma páskami do spojov. Používa sa pre kotvenie membrány v strešnom systéme RMA.

Firestone QuickSeam® Batten Cover Strip - (prekrývací pás) je používaný pre zakrytie, ochranu a utesnenie kotviacich pásov v strešnom systéme MAS.

Firestone 9″ (229 mm) a 12″ (305 mm) QuickSeam® FormFlash - používa sa pre utesnenie vnútorných a vonkajších rohov, prestupov a iných detailov.

Firestone QuickSeam® SA Flashing - je 450mm široký pás vulkanizovanej EPDM membrány a nalaminovanou páskou do spojov po celej ploche. Používa sa na lemovanie svetlíkov, utesňovanie vtokov, opravovanie rezov membrány a pod.

Firestone 5″ (127 mm) QuickSeam® Flashing - (lemovanie) používa sa na lemovanie ukončovacích profilov a iných detailov.

Firestone Universal QuickSeam® Pipe Flashing - je prefabrikovaná pätka na prestupy kruhového prierezu.

Firestone QuickSeam® Reinforced Perimeter Fastening Strip - (vystužený pripevňovací pás) sa používa na kotvenie po obvode strechy.

Firestone QuickSeam® Walkway Pads - (chodníkové dlaždice) sú používané na ochranu membrány EPDM v miestach s pravidelnou pešou premávkou, servisného chodníka.

Newsletter

Sledujte nás na

Mobilná verzia

Mám záujem o *
Veľkosť projektu:
Mesto:
Detailné informácie:
Meno a priezvisko: *
E-mail: *
Telefónne číslo: *
Súhlasím so spracovaním osobných údajov podľa zákona NR SR č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov pre účely portálu turtle.sk na dobu neurčitú.

Všetky práva vyhradené © 2018 - 2022 MEDIDERMA spol. s r. o. / Developed by MrCode.NET

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x